Üyelik İşlemleri

Kategoriler

Anne İşi Çözümler

Anne İşi Çözümler Anne olmanın zorlukları, komiklikleri, delilikleri!

“Bu kitaptaki amacım kısaca şu: Okuyan annelerin “Oh, yalnız değilmişim” demesi. Çünkü yalnız değiliz ve olumsuz duygulara kapılmamız son derece yersiz. Anne olarak hepimizin çocuklarımızla yaşadıklarımız benzer. Bu kitabın sayfaları arasında anne olarak hallerimize dair birlikte düşünürken, ulaşabildiğim her kadının “kimliği, anneliği, deliliği” yaşamasını arzu ediyorum. Anneliğe –anneliğimize– bir de bu pencereden bakalım istiyorum” diyor Nur Eda Kasap Süslü kitabının önsözünde.

Annelik bir kimlik, yirmi dört saat kesintisiz devam ediyor. Büyük bir sabır, fedakârlık, tutarlılık ve en önemlisi yürekten bir sevgi istiyor. Eşsiz ve koşulsuz bir adanmışlık gerektiren çocuk, annenin hayatına ciddi bir değişim getiriyor. Öyle bir değişim ki bu, hiç bitmiyor ve her geçen gün her macerayla yenileniyor...

Anne olmak bu güzellikleriyle birlikte pek çok "ilk"i ve zorluğu da beraberinde getiriyor. İşte bu zorluklarla nasıl başa çıkılacağını ele alıyor Nur Eda Kasap bu kitabında.

Gazeteci Mutlu Tönbekici’den, çocuk ve ergen psikiyatrisi Burcu Özbaran’a, Anasınıfı öğretmeni ve blok yazarı Elif Ürkek’ten, eczacı, sahne sanatları tasarımcısı, yönetici 8 farklı kimlikten annenin deneyimlerini, tepkilerini, duygularını, deliliklerini ve önerilerini de paylaşıyor.

Kitap okuyan annelere "Oh, yalnız değilmişim" duygusu yaşatırken, ortak sorunlara ortak çözümler bulmanın keyifli ve mutluluk verici yollarını da gösteriyor.

Nur Eda Kasap Süslü


İzmir’de yaşayan Nur Eda Kasap Süslü, evli ve bir çocuk annesidir. Yaklaşık on bir yıldır çocuklarla birlikte çalışmaktadır. Öğrenci Koçluğu dâhil, ortalama bin yüz çocuk ile uzun süreli çalışmalar yapmıştır. “Sıra Dışı Çocuk Bilim Sevgisi ve Yaşam Bilgisi Geliştirme Etkinlikleri” adlı programı uygulamaktadır. Anaokullarında ve özel merkezlerde ailelere seminerler düzenlemektedir. Bu seminerlerde Oyunlarla Hayat Dersleri, Çocuklarda Özgüven, Çocuk ve Duygusal Şiddet, Büyük Mucize Beyin, Dikkat Nedir?, Siz İyi Olun Çocuğunuz İyi Olsun, NLP Temsil Sistemleri, Dil Kalıpları ve Etkili İletişim, Sınırlı Sınırsızlık konuları hakkında sunumlar yapmaktadır. Seminerlerin tamamında, ilk kitabının ağırlıklı konusu olan “oyun” vurgulanmakta olup, ebeveynler ile oyunlar oynamaktadır. “Etkili İletişim” semineri aynı zamanda bir ritim çalışmasını da içermektedir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Başhekimi, Prof. Dr. Sevgi Mir’in onayı ile, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde hasta yatan çocukların velilerine düzenli olarak seminerler düzenlemiştir. Yazarın daha önce yayımlanmış Yeni Çağın Çocukları (Hayykitap 2008), 5-6 Yaşından Üniversiteye Hazırlık Alıştırmaları ve Çocuk Eğitiminde Oyun Dili (Hayykitap 2014) adlı üç kitabı bulunmaktadır. 2011 yılından beri www.anneoluncaanladim.com’da köşe yazarlığı yapmaktadır.

‘Anne İşi Çözümler’
Teknik Özellikler
Yazar: Nur Eda Kasap Süslü
Yayınevi: Hayykitap - 348
Kategori: Hayat Güzeldir- 53
Türü: Çocuk Eğitimi- Annelik
Birinci baskı: Eylül 2016
Sayfa sayısı: 200
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
Fiyatı: 14 TL
ISBN: 978-605-9841-56-6
Barkod: 9786059841566


 

  • Suan 3,3/5 Ortalama.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3,3/5 (Toplam 16 oy.)Digge Ekle Delicio.us a Ekle Technoratiye Ekle Facebooka Ekle Google Readera Ekle
Bu Sayfayı Yazdır. Sevdiğim Konulara Ekle Yorumların geri beslemesi. Arkadaşına Gönder.


Ana Sayfaya Dön

Yorumlar Sende Yaz

Yorum Bulunamadı. İlk Yorum yazan siz olmak için tıklayın.


 
 


  • Üye Girişi

 
 
   
Kapat Taşi
Bu bölüm hazırlanıyor.
Kapat Taşi
  • Üye Girişi